Kommunen svarte feil om løyve – får ikke inngå taxikontrakt
Asker kommune fortalte et drosjeselskap at et løyve fra morselskapet var greit nok. Det var det ikke. Nå stanser Asker og Bærum tingrett kommunens plan om å inngå kontrakt med en konkurrent, fordi feilen kan ha avgjort utfallet av konkurransen.
I januar kunngjorde kommunen konkurranse om taxitjenester delt opp i to delkontrakter. Hver av dem er anslått til å være verdt to millioner kroner i året. Men nå har retten stoppet kontrakten for den ene av de to delene, Asker Nord.
Først ja, så nei
Konkurransegrunnlaget stilte krav om at leverandøren skulle ha sentralløyve. Asker Taxisentral spurte kommunen om det holdt at morselskapet i Bergen hadde løyvet. Kommunen svarte ja. Selskapet vant konkurransen om Asker Nord med en poengsum på 9,85, mot 8,83 til nummer to, Taxisentralen 02000 Bærum.
Men Taxisentralen 02000 klagde og pekte på at Asker Taxisentral selv manglet sentralløyve. Kommunen snudde og mente at Asker Taxisentral ikke hadde levert den dokumentasjonen som kommunen mente at var nødvendig for å støtte seg på morselskapet.
Asker Taxisentral ble avvist fra konkurransen, og kommunen bestemte seg i stedet for å tildele kontrakten til Taxisentralen 02000 Bærum.
Må ha eget løyve
Asker Taxisentral gikk til retten og krevde midlertidig forføyning for å stanse kontraktsinngåelsen.
Det sentrale spørsmålet var om et krav om sentralløyve i det hele tatt kan oppfylles ved å støtte seg på en annen virksomhet.
Anskaffelsesforskriften åpner for slik støtte så lenge det er snakk om økonomi eller tekniske og faglige kvalifikasjoner. Men ikke når det gjelder krav til registrering og autorisasjon.
Et krav om sentralløyve er ikke knyttet til teknisk kvalitet, konstaterer retten. Den viser til avgjørelser både fra Kofa og fra EU-domstolen om at slike krav ikke skal tolkes for vidt.
Konklusjonen er at det er leverandøren selv som må oppfylle et krav om sentralløyve. Løyvet kan ikke lånes fra et morselskap. Dermed bygde kommunens opprinnelige svar til Asker Taxisentral på feil forståelse av regelverket.
Tid til å få løyve
Spørsmålet var så om denne feilen kunne ha påvirket utfallet. Her pekte retten på tidslinjen: Svaret fra kommunen, som altså var feil, kom 20. januar. Tilbudsfristen var først 19. februar, nesten en måned senere. Asker Taxisentral har nå fått innvilget eget sentralløyve, og det kom bare 16 dager etter at søknaden ble sendt inn.
Med andre ord: Hadde selskapet fått riktig informasjon helt fra start, ville det trolig rukket å skaffe eget løyve. Alternativet kunne vært å levere tilbud med morselskapet som leverandør.
Dermed er det mest sannsynlig at Asker Taxisentral vil vinne frem i en rettssak. Det betyr at Asker og Bærum tingrett forbyr Asker kommune å inngå kontrakt med Taxisentralen 02000 Bærum før saken er rettskraftig avgjort.
Kommunen må også betale 192.000 kroner i sakskostnader til Asker Taxisentral.